64 789 ₴
Інтегровальний підсилювач Cambridge Audio CXA81 має дизайн, аналогічний попередній моделі CXA80, але має розширені функціональні можливості. Апарат виготовлений у металевому корпусі з товстою передньою панеллю з алюмінію, на якій розташовані всі необхідні органи керування, а також зручні індикатори. Тут також є гнізда для під'єднання навушників і портативного джерела сигналу, а крім регулювання гучності, можна також настроювати стерео баланс і тембр звуку в зоні низьких і високих частот.
![]() |
Cambridge Audio CXA81 працює в класичному класі A/B, і його вихідні каскади виділяють досить багато тепла. Для його ефективного відведення на верхній панелі підсилювача передбачено велике вентиляційне вікно, закрито захисною сіткою. Обидва канали Cambridge Audio CXA81 змонтовані на роздільних платах для унеможливлення перехресних перешкод, зокрема й з використанням індивідуальних радіаторів охолодження (принціп «подвійного моно»). У блоці живлення підсилювача встановлений великий тороїдальний трансформатор, конструкція якого оптимізована для використання в аудіотехніці. Для живлення кожного каналу тут використовуються окремі вторинні обмотки, з власними випрямленими діодами та конденсаторами, що фільтрують. Трасування друкованих плат підсилювача виготовлене так, щоб скоротити довжину ланцюгів передавання аудіосигналу.
![]() |
Cambridge Audio CXA81 обладнаний чотирма лінійними входами (на додаток до розташованого на передній панелі), а також має виходи підсилювача для під'єднання зовнішнього підсилювача потужності та сабвуфера. Особливістю цього апарату є наявність вбудованого ЦАП-а на мікросхемі ESS Sabre ES9016K2M і трьох цифрових входів: двох оптичних, коаксіального та USB. Останній працює в асинхронному режимі та розрахований на приймання цифрового потоку з параметрами до 24 біт/72 кГц. Крім того, у Cambridge Audio CXA81 передбачений вбудований Bluetooth-модуль із підтримкою кодека aptX. Підсилювач має балансні входи, може похвалитися подвійним комплектом вихідних клем, що полегшують бівайрингу, і регульованими виходами: одним для сабвуфера та окремим від нього, стереофонічним — для апгрейду системи або біампінгу.
![]() |
Незабаром після увімкнення системи стає зрозуміло, що прагнення розробників покращити звучання нової серії увінчалося успіхом: бас став потужнішим, яскравішим вираженим ритмічністю. Але що особливо добре вдається Cambridge Audio CXA81, так це, проявляючись язиком колег журналістів від Hi-Fi, «достовірність уявлення» — таке живе та захопливе відтворення музики не може не вражати слухача. Експерименти з різними акустичними системами дають основу вважати, що здебільшого потужність підсилювача виявляється більш ніж достатньою: великі підлогові колонки Cambridge Audio CXA81 розгойдує з таким же апломбом, як і компактні моделі, що встановлюються на стійки.
Огляд підсилювачів Cambridge Audio CXA61 і CXA81 от портала HI-FI.RU
Оновлення популярних моделей аудіотехніки часто здійснюється з подавання маркетологів для пожвавлення цікавості та має багато косметичний характер. Але іноді перед нами дійсно результат серйозної «роботи над помилками», коли компонент виходить на новий якісний рівень. У яку категорію можна віднести друге покоління інтегральних підсилювачів Cambridge Audio серії CXA?
![]() |
З одного боку, можна уявити, що посилена частина новинок не зазнала жодних змін. Втім, у разі інтегральних підсилювачів Cambridge Audio серії CXA доречно згадати відому народну мудрість — від добра добра не шукають. Класичні вихідні каскади на комплементарних парах транзисторів STD03N/STD03P від компанії Sanken, що працюють у класі A/B, встановлені на литі радіатори охолодження, що займають привабливу частину внутрішнього об'єму корпусу. Починаючи з вторинних обмоток силового трансформатора канали тут повністю ізольовані, реалізуючи принцип «подвійне моно». Потужний фірмовий тороїдальний силовий трансформатор у центрі компонента та чотири великі банки конденсаторів блока живлення вселяють впевненість, що зазначені в технічних характеристиках рівні потужності 60 і 80 Ватів відповідно для моделей Cambridge Audio CXA61 і CXA81, невловки маркетологів, виміряні в тепличних умовах.
![]() |
З іншого боку, перелік змін щодо першого покоління підсилювачів, якщо не можна назвати великим, то значущим — абсолютно точно. Так, молодша модель Cambridge Audio CXA61 отримала порт USB для трансляції з комп'ютера цифрового аудіопотоку, у минулому поколінні ця функціональність пропонується лише в старшій моделі. Перетерпіли зміни та мікросхеми ЦАП. Продукція компанії Wolfson залишилася в минулому — у Cambridge Audio CXA61 тепер працює чип ESS Sabre ES9010K2M, а в CXA81 — ESS Sabre ES9016K2M. Водночас компоненти з входу USB здатні обробляти контент, який містить роздільну здатність аж до PCM 32 біти/384 кГц і DSD256. Максимальна роздільна здатність цифрового сигналу, що отримується на входи Toslink і SPDIF, обмежена значеннями 24 біт/96 кГц і 24 біти/ 192 кГц відповідно.
![]() |
Крім того, адаптер Bluetooth з підтримкою кодеків aptX і aptX HD тепер не є опцією й вбудований всередину корпусу. Зовнішню в нових моделях підсилювачів стирчить лише коротка антена. Також розширені можливості інтеграції апаратів у системи розумного дому — до фірмової єдиної керувальної шини, яка підтримується й у першому поколінні компонентів, додався вхід зовнішнього ІЧ-приймача, порт RS-232, а також вхід і вихід тригера 12 В. З «втрати» відзначимо брак у другому поколінні регуляторів балансу каналів і тембрів на лицьовій панелі підсилювачів.
![]() |
В іншому це ті ж популярні в шанувальників музики інтегральні підсилювачі в строгому дизайні за цілком змінювану вартість. На лицьовій панелі, крім великої ручки регулятора гучності, виходу на навушники та входу мініджек у моделі Cambridge Audio CXA61 є тільки клавіші прямого вибору активного входу з відповідною світлодіодною індикацією. Основна комутація реалізована на задній стінці корпусу. Тут позначимо блок цифрових входів, що містить порт USB type B для під'єднання до комп'ютера, а також пару оптичних і коаксіальний входи. У старшій моделі CXA81 виділяється балансний вхід на роз'ємах XLR, втім, аналогічним входом обладнувалася і попередня модель CXA80. Для під'єднання акустичних систем передбачені якісні гвинтові термінали — по дві пари на кожен канал, що полегшує реалізацію бівайерингу. Окремий низькорівневий вихід на сабвуфер дає змогу експериментувати з трифоном.
![]() |
Для керування в комплекті йде бездротовий пульт ДК, здатний керувати не тільки підсилювачем, але й іншими компонентами Cambridge Audio серії CX, наприклад, CD-транспортом Cambridge Audio CXC і мережевим плеєром Cambridge Audio CXN v2.
Для тестування підсилювачі Cambridge Audio серії CX під'єдналися в систему з джерелами CXC (транспорт CD) і CXN ( мережевий програвач). Як акустичні системи були обрані добре знайомі DALI Opticon 6, що стали свого часу переможцями порівняного тіста. Комутація була зроблена міжблоковим кабелем Atlas Equator і акустичним Atlas Hyper 3.5. Тестування проводилося в акустично підготовленому залі площею 30 квадратних метрів.
![]() |
Підсилювач Cambridge Audio CXA81 зміг повною мірою розкрити потенціал данської акустики, продемонструвавши натуральність тембрів, блискавичну атаку та трепетне ставлення до найдрібніших деталей звукового полотна. У нього не виникла абсолютно жодних проблем ні з контролем над акустикою, ні з порівняно великою площею залу, у якому проходило прослуховування. Підсилювач зміг вибудувати перед слухачам масштабну сцену з чітко вираженою перспективою.
![]() |
Треки різних музичних жанрів подається дуже повітряно та комфортно, не втративши водночас динаміки та драйву. Інформаційно насичені симфонічні твори у виконанні БСО виразили розбірливо з необхідною деталізацією. Басовий регістр вирізнявся рельєфністю і пружністю. У характері Cambridge Audio CXA81 не було й натяку на британську холодність і стійкість — рок-композиція подається так задирно та запально, що мимоволі починаєш притоптувати в такт. Водночас, у трактуванні музичного матеріалу немає бажання розквітти та прикрасити — у цьому сенсі подавання можна схарактеризувати як породисту.
Характеристики Cambridge Audio CXA81
Вихідна потужність 2 х 80 Вт (8 Ом), 2 х 120 Вт (4 Ома)
Частотний діапазон 5 Гц — 60 кГц (+/- 1 дБ)
Коефіцієнт гармонік менш ніж 0,02% (20 Гц – 20 кГц, 80% вихідної потужності)
Входи 4 RCA, XLR, 2 оптичних, коаксіальний, USB, mini-jack 3,5 мм (на передній панелі)
Виходи з передпідсилювача, на сабвуфер, на навушники, на 2 пари АС
ЦАП 24 біти / 192 кГц ESS Sabre ES9016K2M
USB-вхід PCM 16-24 біт / 44,1 – 192 кГц
Bluetooth з підтримкою кодека aptX
Споживана потужність 750 Вт
Габарити (ШхВхГ) 430 x 115 x 341 мм
Вага 8,7 кг
Основні | |
---|---|
Виробник | Cambridge Audio |
Тип | ЦАП |
Стан | Новий |